Близо 200 шивачки от вече прекратилата дейността си италианска фирма „Абонданца“ в Дупница блокираха входа на предприятието в знак на протест заради незплатени заплати.
Гневът на шивачките е персонално насочен към собственика на фирмата Луиджи Каприоти. Жените твърдят, че той ги е излъгал. Те са възмутени, защото и проверката на Инспекцията по труда в Кюстендил, която установила, че договорите на шивачките са прекратени с тяхно съгласие, предаде БНР.
Италианецът им дължи около 250 000 лева за заплати, а някои жени имат да вземат до 2000 лева. Самият Каприоти излезе на площадката пред предприятието и беше освиркан бурно.
Жените са били назначени на шестмесечен изпитателен срок, но през октомври миналата година фирмата е приключила дейността си в Дупница. Предприятието е преместено в пловдивското село Марково. За сряда при протестиращите в Дупница се очаква да пристигне омбудсманът Мая Манолова.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment