България

15 г. за Димитър, убил приятелката си Наталия

По внесен обвинителен акт на Окръжна прокуратура –Бургас съдът наложи наказание от 15г. „лишаване от свобода“ на Димитър Радев.

Той е признат за виновен за това, че на 05.10.2015 г. в гр.Бургас умишлено умъртвил Наталия Стаматова, като й нанесъл удари с юмруци по главата и я хвърлил на пода, което довело до тежка черепно-мозъчна травма, изразяваща се в остър травматичен субдурален кръвоизлив и мозъчна контузия – престъпление по чл.115 от НК, съобщиха от пресцентъра на Окръжна прокуратура – Бургас.

Димитър Радев живеел с баща си в апартамент в блок в к-с „Лазур” на гр.Бургас. Бил сприхав, не се съобразявал със съседите си. Злоупотребявал с алкохол. Пострадалата живеела в съседен жилищeн блок. Двамата се познавали, а от около една година поддържали интимни отношения. Радев работел на частно в строителството, а пострадалата като миячка на чинии в ресторант.

На 04.10.2015 г. Радев и пострадалата си купили спирт от една аптека, който разредили. Изпили неустановено количество от тази „напитка“ в дома на Радев. След това решили и се преместили в дома на пострадалата, за да слушат руска музика, където продължили да пият.
Около 02.30-03.00 часа на 05.10.2015 г. под въздействието на изпитото количество алкохол, пострадалата обидила подсъдимия. Радев се ядосал и й ударил шамар през лицето.

Пострадалата посегнала към обвиняемия и го одраскала с ноктите си. Тогава Радев, също така под въздействието на изпитото количество алкохол, нанесъл няколко удара с юмруци в областта на главата на пострадалата. След това, подсъдимият хванал пострадалата за блузата, вдигнал я и я хвърлил на пода, където тя останала да лежи неподвижно. Радев изчакал около 10-15 минути, след което я вдигнал и поставил на дивана. След като пострадалата не се съвзела, подсъдимият решил да отиде до близката бензиностанция и там да потърси помощ. Обадили се в полицията, в последствие дошъл и екип на „Бърза помощ”.

Пристигналият на място медицински екип констатирал настъпилата смърт на пострадалата.
Наказанието трябва да бъде изтърпяно при първоначален „строг“ режим в затвор.
Присъдата на Окръжен съд –Бургас може да бъде обжалвана пред Апелативния съд в града.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Учители готвят протести заради проектобюджета за 2026 г.

Синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ обяви готовност за протестни действия заради проектобюджета за 2026 г.…

преди 12 часа
  • България

КЗК проверява цените на храните и напитките на летище София

Комисията за защита на конкуренцията започна предварително проучване за ценообразуването на летище „Васил Левски“ в…

преди 13 часа
  • България

От 1 юли пенсиите се осъвременяват, средният размер става 543 евро

От 1 юли всички пенсии в страната ще бъдат официално осъвременени, съобщиха от Министерството на…

преди 14 часа
  • България

България е сред петте най-евтини държави в Европа по потребителски цени

България е сред най-достъпните държави в Европа по отношение на потребителските цени. Данни на Евростат…

преди 15 часа
  • България

ГЕРБ критикува Бюджет 2026 за по-висок дефицит и дълг

Депутати от ГЕРБ отправиха остри критики към проектобюджета за 2026 г., предложен от „Прогресивна България“.…

преди 15 часа
  • България

Гореща вълна и летни бури ни очакват до началото на юли

През следващите дни Балканският полуостров ще бъде под влияние на горещо време, като следобедните валежи…

преди 16 часа