Челси пропусна дуспа и не успя да довърши Ливърпул (ВИДЕО)

90

„Ливърпул“ и „Челси“ завършиха наравно 1:1 в голямото дерби от междинния 23-и кръг в английската Висша лига.

На „Анфийлд“ гостите от Лондон имаха леко предимство в началните минути на срещата, съобщава BTV.

Именно те откриха резултата в 24′, когато централният защитник Давид Луис изпълни прекрасен пряк свободен удар от 25 м. Топката се отби от гредата и влетя в мрежата на стража Лорис Кариус, който тотално проспа ситуацията.

„Челси“ запази крахкия си аванс до почивката, въпреки че „Ливърпул“ атакуваше масирано.

През втората част мърсисайдци изравниха още в 58′ с попадение на Вайналдум. Холандският национал се разписа с глава от близо, възползвайки се от разсеяността на „синята“ отбрана.

Последва пропуск на Роберто Фирмино, който за втори път не успя да се разпише от чиста позиция.

Преди това, в 48′, бразилецът завърши една многоходова акция на „червените“ с изстрел в трибуните от 10 м, а беше останал сам срещу вратаря Куртоа.

В 76′ главният съдия Марк Клатънбърг отсъди дузпа в полза на „Челси“ за нарушение на Жоел Матип сррещу Диего Коста. Последният се нагърби с изпълнението ѝ в отсъствието на обичайния заподозрян Еден Азар, който бе заменен малко по-рано. Миньоле обаче спаси удара на Коста.

След тазвечершното равенство „Челси“ остава на върха с актив от 56 точки, а „Ливърпул“ е четвърти с 46.