Защо Бъчварова ежедневно посещава Областните Дирекции на МВР и обявява назначаването на бивши полицаи и военни под формата на сътрудници, като помощ за справяне с „битовата престъпност“?
Тя така и не разбра, че такова понятие „битова престъпност“ не съществува в правния мир, това е полицейска терминология за вътрешно ползване. Нарича се конвенционална престъпност.
До сега във всяка дирекция се отчитат отлични резултати при разкриване и спад между 5-8 пункта на „битовата престъпност“. Защо Бъчварова назначава, в последните дни, като Министър на МВР още полицаи и сътрудници, след како престъпността главоломно спада? Вероятно, защото ще има избори. Назначените за „профилактика на специфичен контингент“, може да са инструмент именно за контрол и насочване в конкретна полза на вота.
Очаквам внимателен анализ от служебния кабинет за същинските цели и задачи на тримесечната операция, стартирана от кабинета Борисов, за противодействие на престъпността в малките и отдалечените населени места.
Русия и България трябва най-малкото да възстановят нормалния двустранен диалог. В момента Москва практически няма…
Президентът на САЩ Доналд Тръмп потвърди, че след срещата на върха на НАТО в Турция…
Средната брутна месечна работна заплата в България достига 1444 евро през второто тримесечие на 2026…
Северна Корея изстреля днес поне една балистична ракета към Източно море, известно и като Японско…
Днес Луната ще закрие напълно Слънцето над части от континента, а милиони хора ще насочат…
Пълно слънчево затъмнение ще предложи рядко небесно зрелище днес, 12 август. Явлението настъпва, когато Луната…
Leave a Comment