Крими

Съдят 50-годишен мъж за сводничество в Пловдив

Районна прокуратура-Пловдив внесе в съда обвинителен акт спрямо Калин В., на 50 г., за сводничество на жени към проституция и за набиране и транспортиране на лица с цел да бъдат използвани за развратни действия при условията на опасен рецидив – престъплениe по чл. 155, ал.5, т.3 и т.5, вр. с ал.3, вр. ал.1, вр. чл. 29, ал.1,б.“а“ и за престъпления по чл. 159г, пр. 1, вр. чл. 159а, ал.2, т.6, вр. ал.1, вр. чл. 29, ал.1, б“а“ от Наказателния кодекс.

Обвиняемият Калин В. е бил осъждан за сводничество, като е бил освободен от затвора през юли 2015 г., когато излежал наказание „лишаване от свобода“. След като напуснал затвора започнал да публикува в различни интернет сайтове обяви за предлагане на компаньонки за сексуални услуги. Той посочвал мобилен телефон, на който клиентите да се обаждат. В обявите включвал снимка на момиче и изброявал предлаганите сексуални услуги, като цената за един час била 100 лева и се увеличавала спрямо исканите от клиента „допълнителни екстри“. Поръчките приемал той или някоя от компаньонките, на която имал доверие.

Жените били превозвани до посочени от клиентите адреси с автомобили на обвиняемия. Практиката била част от заработената сума да се поделя между обвиняемия и жената. По делото е установено, че обв. Калин В. използвал за предоставяне на сексуални услуги три жени, на възраст от 23 г. до 25 г.

На 28 май 2016 г. трима турски гражданин се обадили по телефона на обв. Калин В. и поръчали три жени за сексуални услуги. Обвиняемият повикал свой познат, с когото закарали две от жените с автомобил до посочен адрес в центъра на гр. Пловдив. Обв. Калин В. по-късно е бил задържан от полицията. Разпитан в хода на досъдебното производство, той се е признал за виновен.

Делото е насрочено за разглеждане в Районен съд-Пловдив през месец февруари 2017 г. По искане на Районна прокуратура-Пловдив на обв. Калин В. е наложена съдебна забрана за напускане пределите на Република България. Към момента той изтърпява наказание „лишаване от свобода“ в затвора по друго дело.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Делото „Сияна“ е отложено за септември заради комплексната експертиза

Окръжният съд в Плевен не даде ход на 11-ото заседание по делото „Сияна“ и го…

преди 34 минути
  • България

Делото „Сияна“ е отложено за септември заради незавършена експертиза

Окръжният съд в Плевен не даде ход на 11-ото заседание по делото „Сияна“ и отложи…

преди 34 минути
  • България

Апелативният съд в Бургас решава мярката на директора на ВиК-Бургас

Апелативният съд в Бургас ще заседава днес по мярката за неотклонение на директора на ВиК-Бургас…

преди 49 минути
  • Спонсорирани

Във Варна отваря частната детска градина La Casa dei Bimbi с холистичен подход към развитието на децата

Във Варна отваря врати La Casa dei Bimbi – частна детска градина, създадена да отговори…

преди един час
  • Спорт

Роналдо потвърди, че Мондиалът беше последният му, след като Португалия отпадна от Испания

Футболният свят стана свидетел на емоционален край на една ера. Кристиано Роналдо потвърди, че това…

преди един час
  • Любопитно
  • Спорт

Хороскоп за 13 юли 2026: Съвети за всяка зодия кога да забави темпото

На 13 юли 2026 г. денят напомня, че не е нужно да изисквате твърде много…

преди един час