България

Осъдиха 28-годишна собственичка на еднолично дружество за укриване на данъци във Варна

Варненският окръжен съд призна 28-годишната Р.Н. за виновна в това, че на 15.04.2013 г. в гр. Варна в качеството си на едноличен собственик и управител на еднолично дружество с ограничена отговорност, избегнала установяването и плащането на данъчни задължения в особено големи размери – 481 600 лева.

Тя потвърдила неистина в подадена справка-декларация по Закона за ДДС, в която декларирала неполучени реално 5 доставки от друго дружество, като с тях приспаднала неследващ се данъчен кредит в размер на 481 600 лв. Всички фактури са от месец март 2013 г.

Наказателното дело се разгледа при условията на съкратено съдебно следствие, при което 28-годишната жена се призна за виновна, прие фактите и обстоятелствата, посочени в обвинителния акт, и се съгласи да не се събират доказателства в съдебната фаза. Съдът прие за съвместно разглеждане граждански иск от министъра на финансите в размер на 481 600 лв., ведно със законната лихва.

За деянието съдът й наложи наказание „лишаване от свобода“ за срок от 3 години, намалено с 1/3 заради съкратеното съдебно следствие на 2 години, като изтърпяването му бе отложено с 3-годишен изпитателен срок. Р.Н. бе осъдена и да изплати обезщетение за причинени имуществени вреди в размер на 481 600 лв., ведно със законната лихва, до окончателно изплащане на сумата по гражданския иск.
Присъдата на Окръжен съд-Варна може да се протестира или обжалва в 15-дневен срок, считано от днес.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

НИМХ: Дъжд в страната и сняг в планините днес

Днес, 11 април, събота, времето в България ще бъде предимно облачно, с валежи от дъжд…

преди 2 часа
  • България

Мика Зайкова: Великденската трапеза за български пенсионер струва между 80 и 174 евро

Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…

преди 17 часа
  • България

Мика Зайкова: Великденската трапеза за пенсионер струва между 80 и 174 евро

Икономистът и финансов експерт Мика Зайкова изчисли колко ще струва великденската трапеза на българските пенсионери.…

преди 18 часа
  • България

Летище „Васил Левски“ въвежда дезинфекция на обувките на пътниците заради риска от шап

Летище „Васил Левски“ – София въвежда дезинфекция на обувките на пътниците като превантивна мярка, предприета…

преди 20 часа
  • България

Тир се преобърна в Прохода на Републиката, водачът е в болница

Тежкотоварен камион се преобърна в Прохода на Републиката край село Въглевци в петък по обяд.…

преди 20 часа
  • България

Дъжд, сняг в планините и гръмотевици на изток в прогнозата за 11 април

На 11 април, събота, времето в България ще бъде с значителна облачност и валежи, съобщава…

преди 20 часа