Сирийските бежанци в Германия може да бъдат депортирани обратно в България, ако са влезли през нея в ЕС, съобщават местните медии след първото подобно съдебно решение. Условието е чуждестранните граждани да са здрави и работоспособни.
Онлайн изданието на в.„Велт” и местната медия Ве Де Ер посочват, че става дума за случай, гледан от Административния съд в Дюселдорф. Според решението на магистратите 40-годишният сириец и 30-годишната му съпруга може да бъдат върнати в България, където те са получили убежище след бягството си от родната страна през октомври 2014 г.
Двамата заминали за Германия през януари 2015 г., като поискали бежански статут. Било им отказано, тъй като вече имали такова, дадено у нас.
Според немските съдии, в България двамата не са застрашени от нечовешко отношение, тъй като бежанците имат достъп до социалната система. Ве Де Ер отбелязва, че и според магистратите „е трудно да се намери място за живеене и работа в България”, но все пак това не би трябвало да е проблем за здрави и работоспособни хора.
Съдебното решение може да се обжалва на по-горна инстанция.
Източник: trud.bg
ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…
Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…
Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…
Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…
Министерството на вътрешните работи (МВР) заяви готовност да предостави на Службата за контрол на чуждестранните…
Министерството на външните работи излезе с официално опровержение по повод публикации в украински медии, според…
Leave a Comment