България

Борисов: Ако ПФ и РБ направят правителство, дължа им подкрепа

Преди 2 години предложихме коалиция на Реформаторския блок и Патриотичния фронт, те казаха, че ще я подкрепят принципно – ако сега решат, им дължа и аз това.
Това заяви премиерът в оставка Бойко Борисов след провелия се при президента Росен Плевнелиев КСНС, на който лидери на партии и министри заседаваха три часа по полтическата криза в страната.
„Оставам на колегите от РБ и ПФ да вземат решения, да си носят отговорността“, категоричен е Борисов.
„Мога да съм премиер само с мандат на ГЕРБ и когато ГЕРБ е спечелил изборите. Тогава мога да нося цялата отговорност“, допълни Бойко Борисов.
Той изказа съжаление, че моралният победител на изборите не е присъствал на КСНС. „Защото народът на него му вярва. Както ползва държавна охрана и се въпзолзваш от правата си на президент и изведнъж не е удобно да участваш в политически дискусии и теми. Но… най добре е да се изказваш само по теми, които са изгодни“, каза още премиерът.
„Всякакви възможности се откриват, има партии, които заявяват, че могат да съставят правителство. Който иска да направи мандат в този парламент трябва да си излъчи премиер, министри и да си носи отговорността. Изпълняваме си ангажиментите всеки ден. Усещането ми е, че другите сега почват да осъзнават и да оспорват решението на референдума“, добави премиерът в оставка.
„След първия тур, когато бяха гласувани трите точки на референдума, сме длъжни да ги приведем в сила. Това, което са си надробили политически партии, трябва да си го изсърбат“, коментира Борисов.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Борисов критикува правителството и коментира бъдещето на АЕЦ „Белене“

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов отправи остри критики към правителството на Николай Денков, като заяви,…

преди 8 часа
  • България

Валежите и гръмотевичните бури се разширяват към Централна и Южна България

Метеорологичната обстановка в България днес, 12 юли 2026 г., се характеризира с активни валежи и…

преди 8 часа
  • България

20-годишен младеж загина при катастрофа на входа на Добринище

Тежка катастрофа на входа на град Добринище отне живота на 20-годишен младеж. Инцидентът е станал…

преди 9 часа
  • България

Протест блокира временно пътя Созопол – Бургас заради забавен ремонт

Напрежението по пътя Созопол – Бургас достигна връх днес, когато граждани от няколко населени места…

преди 9 часа
  • България

Слънчево и горещо начало на седмицата, следват бури в края

През следващите дни времето в България ще се променя между слънчеви периоди и условия за…

преди 10 часа
  • България

Двама загинали и 33 ранени при 26 катастрофи за денонощие

Министерството на вътрешните работи съобщава, че през изминалото денонощие в страната са станали 26 пътнотранспортни…

преди 11 часа