Дремването след първия звън на алармата ни прави още по-изморени и ни кара да се чувстваме сънливи, съобщи в. „Индипендънт“.Голяма част от хората прекъсват алармата и се наслаждават на „откраднати“ 5 или 10 минути до следващия й звън.
Оказва се обаче, че тази практика е вредна за организма, защото времето между двете аларми е прекалено кратко и тялото така и не успява да „заспи“ дълбоко.
Още повече, липсата на рутина кара мозъка да се обърква какво означава звънът на алармата и разстройва биологичния часовник.
„Ако трябва да започнете деня си в 7 часа, вероятно ще се изкушите да навиете алармата си за малко по-ранен час – например 6:40 – и да отлагате алармата няколко пъти до 7, а може би дори до 7:15 ч. Заради тази стратегия обаче, тялото не успява да се научи да реагира на алармата и да се събуди“, пише в доклада си по темата поведенческия учен Дан Арили.
Ако не сте готови да станете от леглото със звъна на алармата, може би въобще не сте се наспали. В такъв случай е добре да се уверите, че тялото ви получава препоръчителните 7 до 9 часа сън, пише БТА.
Днес, когато все повече хора осъзнават нуждата от здравословен начин на живот, хранителните добавки се…
Гражданско движение за президентска република даде старт на национална информационна кампания Националната кампания за президентска…
В света на гейминга компромисите нямат място – всеки детайл може да бъде решаващ в…
В съвременния свят все повече длъжности и професии са обвързани с употребата на техника. Това…
Личното ни възприемане на стойността на парите е нещо много специфично. Според средата, в която…
Днес се проведе пресконференция на Гражданския съвет на ГРАЖДАНСКО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА за област…
Leave a Comment