Насекомо с 200 отровни жлези, открито в пещера в националния парк „Секвоя“ в планинската верига Сиера Невада, Калифорния, изумява учените не само с „екстремния“ си защитен механизъм, но и с други свои характеристики – четири пениса и 414 крака, пише в. „Дейли мирър“, цитиран от БТА.
Необичайното създание е открито от специалисти от катедрата по ентомология към Вирджинския технологичен институт. Наречено е illacme tobini на пещерния биолог Бен Тобин от Службата за управление на националните паркове в САЩ.
Насекомото принадлежи към семейството на стоножките. Със своите 414 крака illacme tobini изостава от рекордьора с множество крайници от вида illacme plenipes, който притежава 750. За разлика от своя родственик, видът illacme tobini има не е един, а четири пениса, които всъщност представляват трансформирани в полови органи крачета.
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за стриктно спазване на Закона за движението по пътищата…
През изминалата нощ специализирана полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата отчете…
Тази седмица глобалните стокови пазари са под силното влияние на резките и динамични колебания в…
Тежко криминално престъпление разтърси село Пепелище край Кърджали. Около 21:00 часа снощи, след възникнал скандал,…
След повече от половин век от първата копка магистрала „Хемус“ остава символ на бавна реализация.…
Въпреки общата тенденция за ясно време, югоизточните райони на страната ще останат с повишена облачност.…
Leave a Comment