Цигарите ще бъдат с нови цени. Поскъпването беше гласувано от парламента в пакет с още данъчни промени.
Депутатите приеха на първо четене промените в Закона за акциза и данъчните складове, предаде NOVA. Поскъпването ще бъде средно с между 10 и 15 стотинки. При по-евтините цигари прогнозата е, че поскъпването ще е с 15, а при по-скъпите – с 10 стотинки.
В Закона за акцизите и данъчните складове, който не е окончателно приет, се предвижда всички плащания над 5 хил. лева да стават по банков път. В момента тази разпоредба важи за плащанията над 10 хил. лева.
От Реформаторския блок възразиха срещу нея. Те твърдят, че по този начин ще бъдат облагодетелствани банките, които ще взимат процент от продажбата. В противен случай хората, които извършват тази продажба ще се окажат нарушители на закона.
Със затоплянето на времето кърлежите активизират дейността си, а май се очертава като пикова месечна…
Пазарът на хранителни стоки в България тази седмица показва разнопосочни движения. Повечето зеленчуци поевтиняват на…
Политическата сцена в България навлиза в решаваща фаза с очакваното връчване на първия мандат за…
Около 13:10 часа днес е подаден сигнал за тежък пътен инцидент. Катастрофа с три леки…
Югозападна България отново е засегната от неочаквано застудяване. Жълт код за ниски сутрешни температури и…
През изминалото денонощие огнеборците в страната са реагирали на 82 сигнала за произшествия и са…
Leave a Comment