Григор Димитров „възкръсна“ и е на 1/4-финал в Пекин (ВИДЕО)

23

Григор Димитров спря победния ход на поставения под №6 Люка Пуй (Фр), отстранявайки го с 6:7(3), 7:6(0), 6:4 във втория кръг на силния тенис турнир от категорията АТР 500 в Пекин с награден фонд 4,16 млн. долара. Френският талант пристигна в китайската столица в страхотна форма, след като завоюва 9 победи в последните си 10 мача, включитлно и титлата в Метц, изстреляла го до рекордното в кариерата му 16-о място в световната ранглиста. 22-годишният Пуй обаче бе пречупен от най-добрия български тенисист, който благодарение на класата и опита се наложи след 2 часа и 25 минути игра, съобщава спортал.

Така Григор записа втора поредна трисетова победа в китайската столица, след като вчера елиминира американеца Стийв Джонсън със 7:5, 6:7(9), 6:4. Въпреки този близо 3-часов маратон, днес хасковлията издържа на напрежението. Той бе на две точки от загубата, когато Пуй сервираше за мача при 5:4 и 30:15. Неочакван срив в играта на французина обаче позволи на Димитров да се съвземе и да се върне в мача. Зрелищният му обрат го класира за четвъртфиналите на турнира, където негов съперник най-вероятно ще бъде Рафаел Надал. Испанецът играе по-късно днес с френския квалификант Адриан Манарино и едва ли ще има проблеми.

Благодарение на днешния успех Григор си осигури минимум 90 точки за световната ранглиста, в която в момента заема 20-о място, и 77 375 долара от наградния фонд.