Последните дни от септември. както и началото на октомври, ни очаква истинска златна есен. Времето в следващите 10 дни ще бъде сухо и сравнително топло, сочат средносрочните прогнози, пише dariknews.bg.
До края на тази седмица дневните температури ще продължат да се повишават под влиянието на високо атмосферно налягане. Всеки ден градусите ще се покачват и към края на седмицата температурите ще достигнат на места в низините 27-29 градуса.
Сутрините обаче ще останат хладни. В неделя обаче от запад-северозапад за кратко времето ще се развали, като в понеделник вече се очакват и слаби валежи на места в страната. Още във вторник обаче слънцето отново ще се покаже и ще се задържи до края на следващата седмица.
Около 7-8 октомври се очаква над цялата страна да започнат валежи, но и те няма да продължат дълго. След това отново ще се установи слънчево време.
Опустошителните наводнения във Велико Търново, Троян, Севлиево и Априлци се отразиха на имиджа на българския…
Късно вечерта на 23 май в Свети Влас стана пътнотранспортно произшествие, при което пострада млад…
Късно вечерта на 23 май в Свети Влас е станало пътнотранспортно произшествие, при което е…
Темата за високите цени на хранителните продукти отново е във фокуса на общественото внимание. Напрежението…
Край Кюстендил продължава издирването на 5-годишно дете, изчезнало снощи в района на село Скриняно. Сигналът…
Климатологът проф. Георги Рачев заяви в ефира на bTV, че валежите в България ще продължат…
Leave a Comment