Любопитно

Първата в света операция по присаждане на глава ще бъде осъществена в Германия

Италианският неврохирург Серджио Канаверо се подготвя да осъществи първата в света операция по присаждане на глава. Той заяви, че тя ще се извърши в Германия, пише The Daily Star.
Лекарят не определи точна дата, но се предполага, че уникалната трансплантация ще се състои „около Коледа 2017 г.“
В проекта, наречен „Небеса“ ще участва руският програмист Валерий Спиридонов. Мъжът страда от болестта на Вердинг-Хофман. Заради нея той е прикован към инвалидна количка и практически е лишен от възможността да се движи самостоятелно.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

Хеликоптер „Кугър“ гаси пожара в Рила от въздухаХеликоптер „Кугър“ гаси пожара в Рила от въздуха
  • България

Хеликоптер „Кугър“ гаси пожара в Рила от въздуха

Военновъздушните сили на България отново се включиха активно в борбата с горските пожари в страната.…

преди 17 часа
Задава се гореща вълна с температури до 41 градусаЗадава се гореща вълна с температури до 41 градуса
  • България

Задава се гореща вълна с температури до 41 градуса

Лятото настъпва с пълна сила, а през следващите дни времето ще бъде предимно слънчево, създавайки…

преди 2 дни
Румен Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски-БорисовРумен Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски-Борисов
  • България

Румен Радев: Правителството е декор на дуото Пеевски-Борисов

Президентът Румен Радев отправи остра критика към управляващите, като заяви, че масовите протести срещу въвеждането…

преди 3 дни
  • България

Отнемането на коли остава, макар законът да е безобразно написан

Конституционният съд се произнесе окончателно по един от най-оспорваните казуси в държавата, като остави в…

преди 3 дни
  • България

Шумни скандали и евтината отговорност: Защо България се нуждае от президентска република?

Мирослава Вълкова, един от инициаторите на ГРАЖДАНСКО ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРЕЗИДЕНТСКА РЕПУБЛИКА в откровен разговор за…

преди 2 седмици
  • България

България се пробужда: Национална среща на Инициативата за Президентска република на 28 юни във Велико Търново

След силното послание от „Дамасцена 2025“, движението продължава по пътя към нов модел на управление…

преди 1 месец