Точно за великденските празниците – в началото на май, ни чака циклон, който ще ни донесе в неделя, понеделник и вторник облаци, дъжд и хладно време. Това сочат синоптични модели, съобщи „Дарик“.
Днес все пак валежите ще спрат от запад на изток, най-късно в Източна България. Следобед в Западна и Централна България може да изгрее и слънце.
След това в сряда и четвъртък времето ще бъде сравнително стабилно. Ще се редуват облаци със слънце. Почти няма да има валежи. Очакват се температури около 15-20 градуса, на места до 22, в южните райони – и до 25 градуса.
От петък и събота следобед, обаче, от планинските райони ще започнат превалявания и в неделя голям циклон ще окаже влияние върху времето на Балканите и в България. От Великден до около 4 май ни очакват облаци, дъжд почти навсякъде в страната. Възможно е на места да има и гръмотевични бури.
Около Гергьовден – 5 и 6 май, ще настъпи кратко затишие, но уикендът след това отново се очакват валежи.
Д-р Лидия Маринова е педиатър с над 40 години професионален опит в детското здравеопазване. Тя…
Според прогнозата на НИМХ днес, 17 юли, времето в по-голямата част от страната ще започне…
ГДБОП и Службата за борба с организираната престъпност на Сърбия проведоха съвместна операция, при която…
Двегодишният Мартин е диагностициран с фемурален дефицит и фибуларна хемимелия, които водят до сериозно изоставане…
Докато в Европа новите и енергийно обновените сгради намаляват риска домакинствата да не могат да…
Българският парламент прие на първо четене законови промени, които връщат изцяло машинното гласуване в страната.…
Leave a Comment