България

Синоптици с мрачна прогноза: Времето се побърка – зима и 1 градус във вторник! Дъжд и гръмотевици през цялата седмица

Утре сутрин ще се събудим с температури от около 2 градуса, а във вторник ще е още по-зле – сутрешните и минималните ще паднат на около 1 градус, твърдят синоптиците от БАН. Максималните едва ще приближават 12-13 градуса в столицата, съобщава „Пик“.

В понеделник след временно разкъсване на облачността, след обяд над Южна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици и временно усилване на вятъра.

В Дунавската равнина ще духа до умерен вятър от запад-северозапад.
Атмосферното налягане е по-ниско от средното за април, но през деня ще се повишава.
Над планините ще е облачно с валежи от дъжд, над 2000 м от сняг. На отделни места в масивите от Южна България валежите ще са придружени с гръмотевици. Вятърът ще е умерен до силен от запад-северозапад.

Над Черноморието облачността ще е значителна с превалявания от дъжд.
Ще духа слаб до умерен вятър, предимно от запад. Температурата на морската вода е 12°-14°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Leave a Comment
Сподели
Публикувано от
Дарин Попов

Скорошни постове

  • България

Проф. Кантарджиев: Ентеровирусите при децата минават за 2-3 дни, но опасностите през лятото остават

Летните месеци носят не само високи температури, но и риск от инфекции. Според епидемиолога проф.…

преди 2 минути
  • България

Оранжев код за жега в 8 области с температури над 38 градуса

Националният институт по метеорология и хидрология издаде предупреждение за опасно горещо време и обяви оранжев…

преди 32 минути
  • България

Пожар затрудни движението на 69-ия километър на АМ „Тракия“ към Бургас

Сериозно затруднение в движението в района на 69-ия километър на автомагистрала „Тракия“ в платното към…

преди 46 минути
  • България

Първите 100 дни на кабинета „Радев“: ПБ запазва лидерството, доверието към институциите е стабилно

Първите 100 дни от управлението на кабинета „Радев“ не показват съществена промяна в общественото доверие…

преди 2 часа
  • България

Маловодието на Дунав разкри останки от моста на Константин Велики край Улпия Ескус

Необичайно ниското ниво на Дунав разкри останки от моста на римския император Константин Велики край…

преди 2 часа
  • България

Маловодието на Дунав разкри останки от моста на Константин Велики край Улпия Ескус

Необичайно ниското ниво на Дунав разкри ново археологическо откритие. Специалисти от Регионалния исторически музей в…

преди 2 часа