Датчани настояват да бъде затворена джамията в град Орхус, където имамът Осама ел Саади призовава вероотстъпниците да бъдат убивани, а уличените в прелюбодеяние жени да бъдат пребивани с камъни.
„Неверните жени трябва да се убиват с камъни, насилието при възпитанието на децата е приемливо, никакво обвързване с неверници“
Датско телевизионно разследване разобличи противозаконните действия на мюсюлмански проповедници в джамиите. Това предизвика буря от критики срещу исляма. Но смелите журналисти, между другото, са мюсюлмани, пише Ингюн Екланд, в. „Афтенпостен“.
След излъчването му по телевизията през първата половина на март документалният сериал „Джамия под було“ предизвика буря от емоции. Този документален филм промени хода на дебата в Дания за свободата на словото, казва датският професор Фредерик Стернфелт в своя лекция пред либералната организация Civita в Осло. Самият той работи върху книга за историята на свободата на словото в Дания.
75-годишната актриса Александра Братанова, позната от български филми, отправи публичен апел за финансова помощ, след…
Районният съд в Стара Загора постанови най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо 26-годишния…
Момиче на 12 години от Южна България е станало майка. Най-младата родилка в областната болница…
Жена е пострадала при пътен инцидент на кръстовището между бул. „Александър Малинов“ и ул. „Самара“…
Остават броени дни до официалното откриване на мотосезон 2026, което ще се състои тази събота.…
Служители на Районното управление във Велинград задържаха заподозрян за палеж след пожар в едноетажна постройка…
Leave a Comment