На 09.04.16 г. около 12,30 ч. в с. Медковец при извършване на контрол по безопасност на движението от служители на Участък Медковец е подаден сигнал със „стоп палка“ по образец на водач на мотоциклет „Минск“ с монтанска регистрация. Водачът не изпълнява разпореждането, завой наляво и опитва да избяга и да се укрие. Водачът е последван от служителите на Участък Медковец.
В района на северозападната част на селото, извън населеното място, при пореден опит да бъде спрян е подаден сигнал от мл. полицейска инспектор в Участък Медковец. При опита да избяга водачът се удря в служителя и двамата падат на земята. При последвалата проверка от служители на Пътна полиция при РУ Лом е установено, че водач е 36-годишният З.Р. от с. Медковец, който е неправоспособен.
По случая е образувано бързо производство в РУ Лом по чл. 270, ал. 1 и чл. 325, ал. 2 от НК и му е съставен акт по ЗДВП. Водачът е задържан за срок от 24 ч. в РУ Лом. Работата по случая продължава в Участък Медковец при РУ Лом
**Президентът Радев обяви остри критики срещу управлението на казуса "Лукойл": Нарушения на Конституцията и правовата…
**Деница Сачева: „Румен Спецов е професионалист с опит, а бюджетът за 2026 г. е единственият…
**ТРАГИЧНО ПТП НА АВТОМАГИСТРАЛА „ТРАКИЯ“ ВЗЕМА ТРИ ЖИВОТА** Трима души загинаха, а един е тежко…
**Скандал около сина на евродепутата Радан Кънев: 17-годишен младеж задържан с наркотици** В ранните часове…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тиха…
**Уикендът обещава спокойно и меко време с леки облаци и мъгли** България очаква сравнително тихо…
Leave a Comment