На 28.03.2016г., в 10,41 ч., на тел.112, в ОДЧ на ОДМВР – Стара Загора е получен сигнал от гражданин, че от последния етаж на жилищен блок, намиращ се в кв. „Трите чучура” младежи хвърлят на площадка зад блока, буркани с горяща запалителна течност.
На място незабавно са изпратени полицейски екипи, които в апартамент на осмия етаж на жилищния блок установяват и задържат лицата М. И., на 22 г., Н. П., на 18 г., К. К., на 25 г., Г. М., на 21 г., Д. Д., на 19 г., К. М., на 22 г., всички от гр. Стара Загора. Лицата са отведени във Второ РУ – Стара Загора, където са задържани за срок до 24 часа.
По време на полицейските действия, с цел осигуряване на безопасност, районът на блока е отцепен и е извършена евакуация на жителите на съседни апартаменти.
Образувано е досъдебно производство. Провеждат се процесуално-следствени действия – лични обиски, оглед на местопроизшествие и претърсване и изземване.
На място не е открит живеещият в апартамента С. И., на 30 г., от гр. Стара Загора, който към момента се издирва.
Работата по случая продължава.
Икономическата полиция към ОДМВР-Кърджали извършва проверка на обществена поръчка с пет позиции на обща стойност…
Правителството реши авиобазите „Враждебна“ и „Безмер“ да бъдат ремонтирани и модернизирани с финансиране по Програмата…
Движението при км 311 на автомагистрала „Тракия“ е временно затворено в двете посоки заради тежък…
Минути преди 12:00 часа в дежурната част на ОДМВР – Шумен е получен сигнал за…
Към момента няма данни гореща вълна от мащаба на тази, която засегна части от Западна…
Днес на заседанието на финансовите министри в Брюксел е включено началото на процедура за свръхдефицит…
Leave a Comment