Един с две цистерни и пет колонки иска да направи евтини горивата в България, заяви пред Нова телевизия депутатът от Патриотичния фронт Емил Димитров-Ревизоро по-евтините цени на бензиностанциите на бизнесмена Веселин Марешки, пише „Дунав мост“.
„Нали имаше стачка на границата – 25% от цистерните не влизаха, а нямаше криза загорива. 36 пъти е променян закона в сектора. Попитайте как един шеф на бензиностанция си определя цените – просто гледа другите”, заяви Димитров.
На противоположното мнение бе бившият енергиен министър Трайчо Трайков.
„Очевидно е, че от години нещо пречи на конкуренцията в сектора с горивата. Етапът, до който КЗК сега достигна е най-далечният през последните години. Но аз си мисля, че няма да успеят да стигнат докрай”, каза Трайков.
Според него пазарът на горива у нас е либерализиран и не може да се говори за видим монопол.
„Не е сигурно, че има картел, но налице са много признаци в тази посока – ако нещо ходи като патица, звучи като патица – може би е патица”, каза още Трайков.
В крайна сметка двамата политици се изпокараха и не успяха да стигнат до консенсус по темата дали имакартел на пазара на горивата.
Пети ден няма следа от 79-годишна жена от казанлъшкото село Ръжена. В издирването ѝ участват…
„Еконт“ ще прекрати част от доставките до адрес в малките населени места и ще премине…
Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…
Нова ескалация на войната в Близкия изток би означавала още разрушения, човешки жертви и дълготрайна…
Двете деца от Ямбол, които бяха оставени без надзор от родителите си и за които…
Катастрофа затвори за движение улица „Свети Климент“ в Разград около 16:30 часа днес. Инцидентът е…
Leave a Comment