Полицията в Сливен задържа 19-годишен местен младеж за кражба от подземно кабелно трасе. Той е познат на органите на реда с криминални прояви.
Подробности по случая
Сигналът за прекъснат кабел е подаден на 14 май в 10:00 часа. Инцидентът е станал в района на кръстовището между булевардите „Илинденско въстание“ и „Цар Симеон“ в Сливен. По първоначални данни щетите от кражбата са за 200 евро.
След незабавни оперативно-издирвателни действия криминалистите са установили извършителя в рамките на същия ден. Младежът е задържан за 24 часа с полицейска мярка.
По случая е образувано досъдебно производство. Документите по преписката са оформени на 18 май и са предадени на компетентните органи за продължаване на разследването.

