Кметът на Варна и представител на „Продължаваме Промяната“ Благомир Коцев направи кратък коментар пред медиите при влизането си в Народното събрание.
Изводи след престоя в ареста
Попитан дали е направил изводи след престоя си в ареста, той отговори утвърдително. Коцев посочи, че събитията в страната са резултат от натрупани процеси.
Въпросът към него дойде на фона на засиленото обществено внимание към фигурите от ПП-ДБ. Коцев не навлезе в подробности, а насочи вниманието към състоянието на политическата среда в България.
„Разбира се“, каза лаконично той в отговор на въпроса дали е преосмислил ситуацията след ареста.
„Всички видяхме как се стигна дотук“
Според варненския кмет настоящата политическа криза не е случайна, а е следствие от поредица събития, станали видими за обществото. В изказването си той акцентира върху ролята на масовото недоволство и гражданската активност.
„Всички сме видели как се е стигнало до настоящия момент, включително през декемврийските протести. Причината е ясна“, коментира той пред репортерите.
С тези думи Коцев заяви, че според него обществото е наясно с причините за проблемите, пред които е изправена държавата в момента.

