Кантарджиев: Маските вече се връщат. Вижте на кои места

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Според проф. д-р Тодор Кантарджиев през юли подвариантът BA.5 на „Омикрон“ ще доминира у нас.

„Хубавото е, че той минава много по-лесно“. Това заяви проф. Тодор Кантарджиев, който сега е съветник на Столичната община по здравните въпроси, предаде btv.

По думите му в момента COVID-19 се привнася у нас от европейските летища и пътуване в чужбина. Проф. Кантарджиев: Трябва да се плашим да не си внесем подвариантите на COVID от Гърция Не се очаква епидемия от маймунска шарка. По-притеснително е да не си внесем подвариант на COVID-19 от Гърция.

Той обясни, че директорите на болници в София вече са взели мерки – изискват носенето на маски. В края на миналия месец от Министерството на здравеопазването съобщиха,че подвариантът ВА.5 на „Омикрон“ вече циркулира в България. Седем проби, шест в София-град и една в Кюстендил, с подварианта ВА.5 на „Омикрон“ бяха установени у нас след целогеномно секвениране на 88 проби, взети от пациенти със SARS-CoV-2, съобщиха от здравеопазването ведомство.

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ