В „Одесос“ са премахнати 220 болни и опасни дървета, предстои засаждане на 435 нови

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Общо 220 болни и опасни дървета са премахнати в район „Одесос“ във Варна от края на 2023 г. Дейностите са извършени по издадени заповеди с основна цел опазване на човешкия живот.

Още около 250 дървета са с издадени заповеди за премахване

Проверки на районната администрация показват, че за още около 250 дървета са издадени заповеди за премахване. Изпълнението им е временно преустановено до старта на мащабна кампания за ново залесяване.

„Решихме да преустановим премахването, докато не засадим нови дървета. В момента премахваме само в аварийни ситуации“, обясни Янислава Шопова.

По думите ѝ заповедите са върнати за прецизиране.

Постоянен контрол след последните бури

След последните бури в район „Одесос“ са регистрирани паднали клони и изсъхнали дървета. Това налага постоянен контрол върху състоянието на зелената система в централната част на Варна.

„Приоритет за нас е опазването на човешкия живот“, подчерта районният кмет.

Предстои засаждане на 435 нови дървета

Засаждането на 435 нови дървета ще бъде първата стъпка към постепенното обновяване на остаряващата и болна дървесна растителност в район „Одесос“.

Предвижда се също в района да бъде назначен ландшафтен архитект.

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ