Делян Добрев подаде заявление за прекратяване на правомощията си като депутат в 52-рото Народно събрание.
Оставката вече е внесена
Документът е входиран в деловодството на парламента. С тази стъпка Добрев прекратява участието си в настоящия състав на Народното събрание.
По правилата на парламента оттеглянето на народен представител подлежи на гласуване от останалите депутати. Очаква се точката да бъде включена в програмата още през тази седмица.
След гласуването в пленарна зала мандатът на Добрев ще бъде официално прекратен.

