54-годишен мъж загина при удавяне в микроязовир край Девин. Информацията беше потвърдена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР в Смолян.
Детайли за инцидента
По първоначални данни мъжът е влязъл във водите на микроязовир в местността „Аванлии“ в землището на Девин с намерение да плува. Внезапно той е започнал да се дави.
Близки на пострадалия, които са били на мястото, са успели да го извадят на брега и незабавно са му оказали първа помощ, съобщи за БТА говорителят на полицията. Въпреки това животът му не е бил спасен.
Към момента самоличността на починалия не е установена. Съдебно-медицинската аутопсия е отхвърлила версията за насилствена смърт и е потвърдила, че причината е удавяне. По случая е образувано досъдебно производство. От полицията уточняват, че водоемът е частна собственост.
От МВР предупреждават, че къпането и плуването в язовири, микроязовири и други необезопасени водни обекти е забранено. Според ведомството подобни действия крият сериозен риск за живота и здравето, заради неравно дъно, подводни ями, растителност и наноси.

