Масов бой между две враждуващи ромски фамилии в Хасково доведе до задържането на седем души и раняването на двама мъже и възрастна жена. Инцидентът е станал пред блок 42 в квартал „Орфей“ и е ескалирал след погром над автомобил пред входа на жилищния блок.
Място и последствия
Сбиването пред блока е привлякло вниманието на съседите и е наложило намесата на полицията. По данни на очевидци и потърпевши са ранени трима души, а седем участници в боя са задържани.
Според собственичката на повредения автомобил Севджан Мехмедали конфликтът между двете семейства е дългогодишен и е включвал множество предишни сбивания. Тя твърди, че напрежението е ескалирало след самонастаняване на членове на другата фамилия в необитаема къща в близост до блока, което е създало проблеми за нея, семейството ѝ и живеещите в района, предаде NOVA.
Мехмедали описва другата фамилия като „конфликтна“ и посочва, че по нейните думи членовете ѝ не работят, изхранват се с кражби и често се бият с нейни роднини и съседи. Тя твърди още, че в историята между двете фамилии има и по-тежко престъпление, като според нея преди време жена от другата фамилия е наръгала и убила чичо ѝ.
Полицията е предприела действия по задържането на участниците в инцидента. Разследването и евентуалните официални обвинения ще бъдат уточнени от компетентните органи след събиране на всички показания и материали от мястото на произшествието.
Случаят оставя жителите на блок 42 в напрежение и в очакване на по-активна намеса от институциите, която да гарантира сигурността в квартала и да предотврати бъдещи ескалации между съседни фамилии.

