За хората от Варна проблемите в морската столица са се превърнали в ежедневие. Когато обаче туристи се впечатлят от нещо толкова негативно, това трябва да е показателно за определените институции.
За туристите, които посещават Варна и други места в България, е непонятно как може да се оставят занемарени толкова важни обекти.
В нормалните страни дори след бедствие нещата бързо се възстановяват с усилията на институции и обществена енергия.
Поради големите кражби и липсата на обществена енергия за промяна обаче у нас нещата не стоят така.
Ето какво пише туристката Vasita Seneviratne във Варна в социалните мрежи:
„Като турист мога да кажа, че местоположението на вашия град е скъпоценен камък за летен ваканционен турист красив зелен град с толкова много историческа гордост и невероятни хора.
Бих искал да споделя тези изображения на Варненския кей 1 (б.ред. буна 1), където много хора идват да плуват тук и това е много хубаво място, но е опасно, кейът се нуждае от СПЕШНО внимание, преди да има смъртен случай.
Нямам идея с кого да говоря и да споделя тези снимки. Ще се радвам, ако някой може да информира държавна институция по този въпрос и да им обърне незабавно внимание. (Това е същият Варненски пристан, на който имат специално събитие на 6 януари, когато хвърлят Светия кръст в морето. Това е много важно събитие за православните християнски традиции, виждала съм го през 2022 г.) Благодаря ви. Желая на всички ви прекрасно лято да останете в безопасност.“
Има доста коментари по темата:
„Има нужда ,но няма как да стане .“
„Играе се на измислен търг ,на който печели форма близка до властта .“
„После се дават големи подкупи .“
„Прави се с много лошо качество и накрая след 1-2 години е по-зле от това 😉“
„В България така стоят нещата .“
„Буните са брегозащитни съоръжения и са публична държавна собственост, т.е. трябва да се обърнете към Областния управител на Варна.“
„Това е Първа буна не е „пипана“ от комунистическо време когато бе построена! Състоянието и на другите е подобно!!! Пълна не заинтересованост и безхаберие!“.