Най-малко 76 са жертвите от протестите в Иран: Сред тях има жени и деца(ВИДЕО)

НЕ ПРОПУСКАЙТЕ

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Сред жертвите има жени и деца. Причината за размириците в страната бяха съмненията за полицейска бруталност от моралната полиция

Най-малко 76 души са били убити в Иран от началото на протестите, твърди правозащитна организация, цитирана от Нова. Сред жертвите има жени и деца.

Причината за размириците в страната бяха съмненията за полицейска бруталност от моралната полиция. Това се случи след като 22-годишната активистка за човешки права Масха Амини беше задържана за неправилно носене на хиджаба си и по-късно загина. Погребението на младата жена се превърна в протестна акция, която прерасна в остри сблъсъци между властите и демонстрантите из цял Иран.

Студенти в най-малко 18 местни университета обявиха, че възнамеряват да бойкотират учебните занятия в знак на солидарност с участниците в протестите.

По публикацията работи: Станислава Гавазова

- Реклама -spot_img
- Реклама -

ПОСЛЕДНИ