Официално: Путин подписа документ за военни действия

Не пропускайте

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Най-новите новини от Москва са, че президентът на Русия Владимир Путин подписа закон с промени в Наказателния кодекс на Руската федерация, предвиждащи до 15 години затвор за военни, които дезертират.

Руснаците в наборна възраст и резервистите, които откажат да участват в бойна операция, може да получат 10-годишни присъди. Толкова години в затвора рискуват и онези, които се предадат доброволно в плен на Украйна, предаде NOVA.

Путин подписа днес и закон, който улеснява получаването на руско гражданство от чужденци, които се записват в армията за поне една година. Това става в момент, когато Москва търси всякакви начини, по които да привлече повече мъже, които да се бият в Украйна, отбелязва Франс прес.

- Реклама -spot_img
[td_block_4]
- Реклама -

Последни новини