Борисов: „Петков-Василев“ са един експеримент, който донесе милиарди щети(ВИДЕО)

Не пропускайте

Александра Камбурова
Александра Камбурова
Стажант журналист. Изучава журналистика 1 година в Софийският университет "Св. Климент Охридски"

Бившият премиер Бойко Борисов е на обиколка из страната. Днес тон е в Рилския манастир. Той беше посрещнат пред портите на манастира от игумена Адрианополски епископ Евлогий

„Президентът Радев ме обиди много, като ме сравни с Кирил Петков, че и аз съм разхвърлял тръби. Това е най-голямата обида, която ми е нанесъл. Ако иска, може да възложи да проверят стотиците километри нови газопроводи, които направихме”, това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред журналисти в Рилския манастир.

„Не могат да завършат стотина километра по гръцката връзка. България притежава 80 км., сега ако те малко от малко разбираха, мина година и половина време, двата терминала са на Турция, затова направих този байпас от 19 км.

Ремонтирахме старите газопроводи. Как ще ме сравнят с Кирил Петков?

Не, просто, те, мой приятел Мартин, тъй като навремето много си другаруваше с мен, от „Да, България“ знае, че през 2009 г. първото нещо, които направихме, е да премахнем посредници. За първи път връзка с Гърция започнах да правя аз. Що Иван Костов не я направи, като бяха те? Когато изплатихме пенсиите, които Станишиев вдигна, преди да си тръгне, тогава пристъпихме и към това. Така, че всичко можеше, ако не се правеха на фалшиви герои, да си продължат за няколко месеца доставките и да сключат дългосрочни договори“, каза Борисов.

„Ето, като карате, горивото е едно и също. Остава третият вариант – целта е да фалират „Булгаргаз“. Те крадяха през посредниците и Чирен, докато вие ги излъчвахте. Не казвам за вас, местните“, допълни още Борисов пред медиите.

Той отново припомни, че „Газпром“ са ни изпратили на арбитраж. „Сега ни чака същата съдба и някое правителство, след това, ще плати 1,6 млрд. Арбитражът им ще бъде много тежък. Пази Боже ние да сме в управлението. Същите задължения се трупат в ЕРП-тата, в „Булгаргаз“. Слушах внимателно Пеканов, той е подготвев човек. Ами всъщност ние нямаме План за възстановяване. Българите се лишиха от парите след ковид кризата, намаляха им с 1,3 млрд., сега и фонд „Земеделие“ е назад. Експериментът „Петков-Василев“ донесе милиарди щети“, каза Борисов.

„Токът при мен беше 80 лв. Токът за утре е по-висок с 60%“, съобщи той.

„Провал в земеделието, няма дърва за огрев, провал в строителството“, отсече Борисов.

- Реклама -spot_img

Американските самолети напускат София до края на месеца

Премиерът Румен Радев официално обяви на последното редовно заседание на Министерския съвет, че американските самолети цистерни, базирани на гражданското летище в София, ще напуснат...

КЗК отмени поръчката за Националната детска болница, строежът се забавя

Изграждането на Националната детска болница отново се забавя, след като членовете на Обществения съвет за проекта обявиха на пресконференция, че има нови пречки пред...

РУ-Търговище санкционира 19-годишен шофьор за дрифт в Алваново

Служители на Районното управление в Търговище установиха водач, за когото е подаден сигнал за опасни маневри тип „дрифт“. Случаят е станал в центъра на...

Дигитализацията намали с над 98% грешките при рецептите на НЗОК

Внедряването на системата за автоматично отчитане на рецепти и онлайн контрол в реално време е довело до намаляване на грешките при отпускането на лекарства,...

Задържан е човек във връзка с трите открити тела в Угърчин

Областната дирекция на МВР – Ловеч потвърди, че има задържан във връзка със случая с трите открити тела в Угърчин. С лицето се провеждат...
- Реклама -

Последни новини