27.1 C
София

Лавров: САЩ не направи стъпка за преговори за нов договор за намаляване на ядрените оръжия

Не пропускайте

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Това обяви днес министърът на външните работи на Русия Сергей Лавров, който допълни, че вече САЩ имали навика да оповестяват неща публично, след което да забравят за тях

Руският външен министър Сергей Лавров заяви днес, че Съединените щати не са направили никакви стъпки за възобновяване на преговорите за нов договор за намаляване на стратегическите ядрени оръжия, който да замени така нареченния „Нов СТАРТ“ – споразумение от 2011 година, предаде Ройтерс.

Президентът на САЩ Джо Байдън каза, че е готов да „договори експедитивно нова рамка за контрол на въоръженията“, която да замени „Новия СТАРТ“, когато изтече през 2026 г., докато президентът Владимир Путин каза, че не може да има победители в ядрена война.

Стана им навик да съобщават нещата по микрофона и след това да ги забравят“, каза Сергей Лавров. „Не е имало никакви подходи към нас за рестартиране на преговорния процес“, посочи той.

Превод и редакция: Пламена Сутева

- Реклама -spot_img
[td_block_4]
- Реклама -

Последни новини