Заснеха феномен в Индийския океан. Така нареченото „Млечно море“ е причинено от светещи бактерии, комуникиращи помежду си. Те предизвикаха ярък отговор при достигане на критични популации. Бялото море се простира на над 39 000 квадратни мили. Това е първият път, когато млечно море е заснето на камера
Историите за това, че повърхността на океана става напълно бяла, се предават от моряк на моряк от векове, но това, което звучеше като нищо повече от легенда, беше уловено от камера за първи път. Това съобщиха от Daily Mail.
Суперяхтата на име “Ганеша” пътуваше във води близо до Индонезия през лятото на 2019 г., когато премина през млечно море, което светеше в мъртвата нощ. Изглежда, че сиянието идва от източник, който е най-малко на 30 фута под повърхността, а въртящото се бяло море се простира на над 39 000 квадратни мили. Дисплеят е резултат от „светещи бактерии, които комуникират помежду си и предизвикват светеща реакция. „Както цветът, така и интензитетът на сиянието приличаха на светещи в тъмното звезди/стикери или някои часовници, които имат светещи части на ръцете много меко сияние, което беше нежно за очите.“
Първият доклад за млечно море от американски кораб е плавал през същата област около Индонезия, близо до Ява, на 27 юли 1854 г. И въпреки че мнозина са се удивявали на чудото оттогава, учените не са успели да ги изследват поради техния отдалечен и рядък характер – появяват се най-много два пъти годишно, а понякога изобщо не. Стивън Милър, професор по атмосферни науки в държавния университет на Колорадо във Форт Колинс каза, че млечното море е продължило най-малко 45 нощи.
По публикацията работи: Силвана Димитрова