Гордост: Българският отбор за атлети със синдром на Даун се завърна с медали от Световно първенство

104

3 сребърни медала спечели българският отбор за атели със синдром на Даун на Световното първенство в Италия

Отборът се представи отлично при дебюта си на Първенство, което се проведе от 4 до 11 октомври в италианския град Ферара.

От Апенините родните представители се завърнаха с 3 сребърни медала – 2 в плуването и 1 в леката атлетика, съобщава bTV.

Христослава Колева от Казанлък се качи на почетната стълбичка, след като беше сред най-добрите в басейна в две дисциплини – 25 м кроул и 25 м гръб.

На пистата за лека атлетика Радена Ангелова от София стана втора в бягането на 400 м. Тя остана четвърта на по-късната дистанция – 200 м.

Боян Вандов завърши на 9-та позиция в тласкането на гюле.

Българските представители на Световните игри за хора със Синдром на Даун бяха предвождани от двамата им треньори – Слав Петков и Бойка Петкова.

По публикацията работи: Мариела Анастасова