Проф. Балтов с шокиращо разкритие за Covid-19: Това е тунингован вирус, създаден в лаборатория (ВИДЕО)

Не пропускайте

Редакция Нова Вест
Редакция Нова Вест
Изпращайте ни вашите сигнали и снимки по всяко време на novavest.bg@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/novavest.bg/

Към момента капацитетът на „Пирогов“ е запълнен и вероятно предстои отварянето на още отделения

„COVID-19 е изкуствено създаден в лаборатория. Вече мога да го кажа. За мен това е един тунингован вирус, в който има лабораторен принос“. Това заяви в ефира на „Здравей, България” директорът на „Пирогов” проф. д-р Асен Балтов.

Той обясни, че на това заключение навежда пълното разминаване в поведението на COVID-19 с принципите на вирусологията.

„Аз съм неспокоен от това как колегите ми работят. През последните два месеца всички се отпуснаха. Решиха, че тези неща са преминали и че едва ли не остава някаква опашка. Виждате, че от началото на октомври случаите нараснаха, но това не доведе до мобилизиране на всички колеги, които работят в системата”, каза още професорът.

Според него това е един от по-големите проблеми на медиците, тъй като има случаи, които не могат да бъдат прихванати от PCR тестове. Той е на мнение, че тези хора са опасни за здравната система.

Проф. Балтов изрази желание да се наблегне на най-важните мерки в момента. Според него, медиците, които работят в COVID-отделения, са по-защитени, защото са по-добре екипирани и знаят, че са в опасна среда.

„Останалите колеги, които работят в другите отделения, за съжаление са се поотпуснали и не взимат достатъчно сериозни мерки. Според мен те трябва да носят по-сигурни маски – както пациентите, така и всички, които ги обслужват”, препоръча проф. Балтов.

Директорът на „Пирогов” разкри, че вероятно пред болницата отново ще бъдат поставени два фургона за тестване на потенциално заразени с коронавирус. В момента действа само един такъв.

Капацитетът на „Пирогов” е запълнен. В рамките на последната седмица има двойно нарастване на случаите – 68. Четирима заразени пациенти са в Реанимация.

„За съжаление не можем да поемаме повече пациенти. В крайна сметка ние не лекуваме само коронавирус. „Пирогов” поема изключително тежкия травматизъм на София и страната”, добави проф. Балтов.

Според него предстои отварянето на нови допълнителни отделения. Той увери, че в „Пирогов“ има достатъчно лекари.

„Те обаче са изключително уморени. Това са шест месеца постоянен труд. За съжаление, много малко са доброволците, които влизат в отделенията за коронавирус“, посочи директорът на болницата.

Той е на мнение, че локалното ограничение в момента е най-ефективно и не е необходимо национално затягане на мерките. Проф. Балтов посочи, че е получил информация за провеждане на панаир в Търговище. Според него той е причината за бум на заразените в областта. Такъв се забелязва в последните дни и в Сливен.

„Много по-отговорно е на места да се вземат определени мерки. Министърът си върши много добре работата. Директорът на местното РЗИ е един от хората, който трябва да определя мерките за областта. В някои градове те се спазват, в други – не“, каза проф. Балтов и подчерта, че има нужда от засилване на контрола и самоконтрола.

Медикът пожела кураж на колегите си за професионалния им празник и изрази увереност, че заедно ще преборят пандемията.

По публикацията работи Снежина Раева 

- Реклама -spot_img

Полицията в Пещера откри фентанил и контрабандни стоки при мащабна акция

На територията на Пещера се проведе мащабна специализирана полицейска операция, разпоредена от директора на ОДМВР-Пазарджик. В нея участваха екипи от районните управления в Пещера,...

Очевидец за катастрофата на „Тракия“: Не е имало спирачен път

Ден след тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия“, при която загинаха трима души, включително две деца, един от първите очевидци на мястото разказа какво е...

Бюджет 2026 предизвика остър сблъсък и взаимни обвинения в парламента

За втори пореден ден пленарната зала на Народното събрание се превърна в сцена на остри политически спорове заради предложения проект за Бюджет 2026. Обсъждането...

Демерджиев: Злоупотреби с пътища са създали опасни еднолентови отсечки

Вътрешният министър Иван Демерджиев отправи сериозни обвинения за злоупотреби със средства за пътна инфраструктура в България. По думите му корупционни схеми са довели до...

70-годишна пешеходка е в критично състояние след удар от кола на...

70-годишна пешеходка е настанена в болница в критично състояние, след като бе блъсната от лек автомобил на бул. „Липник“ в Русе на 25 юни.Инцидентът...
- Реклама -

Последни новини