Последно: Ето как се разпределиха кметските места по райони в София

0
Народен театър Иван Вазов, град София

Кандидатите на коалицията ГЕРБ-СДС победиха на балотажите за кметските постове в 11 столични района: Савина Савова ще управлява район Възраждане, Теодор Петков – Витоша, Младен Младенов – Връбница, Иван Чакъров – Красна поляна, Димитър Димов – Надежда, Иван Божилов – Илинден, Ева Митова – Подуяне, Ивайло Цеков – Искър, Даниела Райчева – Нови Искър, Тодор Кръстев – Сердика и Милко Младенов – Люлин. На първия тур Рангел Маринов спечели кметското място в Банкя, като събра 61.83% от гласовете.
Демократична България спечели балотажите в 8 района: в Лозенец победител е Константин Павлов, в Оборище – Николай Александров, в Овча купел – Ангел Стефанов, в Красно село – Росина Станиславова, в Триадица – Димитър Божилов, в Средец – Трайчо Трайков, в Слатина – Георги Илиев, в Студентски – Петко Горанов. БСП ще има кмет само в район Изгрев – Делян Георгиев.
Три столични района ще се управляват от независими кметове. Стефан Стефанов победи на балотажа в район Младост, а Николай Гюров – в Панчарево. Още на първия тур кметският пост в Кремиковци беше спечелен от Лилия Донкова с 60.37% от гласовете.
Резултати от балотажите в столичните райони при 100% преброени гласове:
Лозенец
Константин Петров Павлов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 11 513 гласа, 56.85% Любомир Любомиров Дреков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7007 гласа, 34.60% Оборище Николай Борисов Александров, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5910 гласа, 50.92% Петър Константинов Митев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС ) – 4546 гласа, 39.17%
Овча купел
Ангел Георгиев Стефанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 10 345 гласа, 55.62% Христина Милчова Семерджиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6816 гласа, 36.65% Красно село Росина Георгиева Станиславова, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 14 829 гласа, 50.34% Христо Панчев Апостолов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 585 гласа, 39.33% Триадица Димитър Петров Божилов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 13 387 гласа, 54.10% Николай Стоянов Терзиев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8761 гласа, 35.41%
Средец
Трайчо Димитров Трайков, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 6484 гласа, 54.21% Любомир Иванов Ковачев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4135 гласа, 34.57% Слатина Георги Пламенов Илиев, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 12 366 гласа, 51.62% Наталия Илиева Стоянова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9614 гласа, 40.13%
Студентски
Петко Горанов Горанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5602 гласа, 50.77% Димитър Константинов Дилчев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4441 гласа, 40.24% Възраждане Савина Йорданова Савова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6068 гласа, 46.81% Васил Василев Кънев, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 5651 гласа, 43.60%
Витоша
Теодор Богомилов Петков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 876 гласа, 50.47% Христо Вълчанов Вълчанов, „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“ (ДА България, ДСБ, Зелено движение) – 8802 гласа, 40.84%
Връбница
Младен Василев Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 6854 гласа, 48.42% Владимир Минчев Петров, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 6056 гласа, 42.78%
Красна поляна
Иван Вълчев Чакъров, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 8291 гласа, 47.47% Георги Миланов Миланов, независим – 7725 гласа, 44.23% Надежда Димитър Александров Димов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 10 324 гласа, 51.63% Стоян Емилов Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 7818 гласа, 39.09% Илинден Иван Йорданов Божилов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5445 гласа, 50.22% Георги Александров Томов, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4485 гласа, 41.36%
Нови Искър
Даниела Руменова Райчева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 5589 гласа, 55.97% Владислав Владимиров Владимиров, Местна коалиция ДВИЖЕНИЕ БЪЛГАРИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ (ДБГ, ЗНС, НДСВ) – 3954 гласа, 39.60% Подуяне Ева Михайлова Митова, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 11 678 гласа, 53.07% Веселин Вячеславов Жечев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 8322 гласа, 37.82%
Искър
Ивайло Елков Цеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 9368 гласа, 46.13% Борис Цветков Цветков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 9254 гласа, 45.56%
Сердика
Тодор Славов Кръстев, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 7247 гласа, 53.24% Янко Иванов Янков, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 4982 гласа, 36.60% Люлин Милко Антонов Младенов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 16 879 гласа, 49.51% Мая Кирилова Александрова – БСП ЗА БЪЛГАРИЯ, 14 568 гласа, 42.73%
Изгрев
Делян Младенов Георгиев, БСП ЗА БЪЛГАРИЯ – 5730 гласа, 51.32% Цветомир Велчев Жеков, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 4440 гласа, 39.76% Младост Стефан Кирилов Стефанов, независим – 19 231 гласа, 55.55% Мария Йорданова Илиева, Местна коалиция ГЕРБ (СДС)- 13 387 гласа, 38.67%
Панчарево
Николай Петров Гюров, независим – 6048 гласа, 62.57% Димитър Емилов Сичанов, Местна коалиция ГЕРБ (СДС) – 3207 гласа, 33.18%

ПОСЛЕДНИ НОВИНИ

реклама

реклама