Терористичната групировка ИДИЛ е отправила нови заплахи към Белгия, САЩ, Русия, Франция, Великобритания, Канада, Австралия и Италия, съобщават белгийски медии, цитирани от БТА.
Отбелязва се, че заплахата е разпространена през „обичайните канали“ на групировката и затова достоверността не се поставя под особено съмнение.
В призива терористите се обръщат към своите братя мюсюлмани да избягват обществените места като пазари, улици и паркинги, защото „бойци на халифата ще се взривяват там, ще прегазват хората и ще им режат гърлата“.
Медиите съобщават, че белгийските служби за сигурност извършват проверки.
Обществените места в Брюксел, поставени под наблюдението на полиция и военни от края на 2015 г., са все по-охранявани. Патрулиращи полицаи с кучета, обучени да надушват взривни вещества, все по-често могат да бъдат срещнати в паркове и паркинги на търговски обекти.
След като стана ясно, че България ще бъде домакин на „Евровизия“ през 2027 година, кметът…
Лили Иванова отправи поздравления към Дара по повод победата ѝ в тазгодишното издание на „Евровизия“.…
Началото на новата седмица в България ще бъде ветровито и с променлива облачност. Само на…
Климатологът Симеон Матев представи подробна прогноза за времето до края на май, когато в България…
България спечели за първи път песенния конкурс „Евровизия“ по време на 70-ото юбилейно издание на…
В района на Природен парк „Витоша“, недалеч от туристическа хижа „Рудничар“, е открито тялото на…
Leave a Comment