Президентът продължава с назначенията през втория работен ден
Държавният глава Румен Радев назначи с укази Елена Йончева на длъжността секретар за връзки с медиите и Цвета Тимева за секретар по регионално развитие, съобщи Нова.
В понеделник Радев обяви част от назначенията в кабинета си.
Главен секретар на Президентството ще бъде бившият шеф на щаба на военновъздушните сили полковник от резерва Димитър Стоянов. Началник на кабинета на Румен Радев ще е журналистът Иво Христов.
За външната политика ще отговаря дипломатът Атанас Кръстин, а за правните въпроси – професор Емилия Друмева.
Илия Христозов беше назначен за съветник по икономика и инвестиции, Невянка Кънева за съветник по правни въпроси, Николай Копринков за съветник по вътрешна политика и гражданско общество, а Надя Младенова – за началник на кабинета на вицепрезидента,
Очаква се Елена Йончева да поеме контактите с медиите, а международникът от БСП Деница Златева – европредседателството на България.
Без съмнение обаче всички погледи са вторачени в служебното правителство. Най-вероятната дата за назначаването му остава 27 януари, петък. Със същия указ Румен Радев ще разпусне Народното събрание и ще насрочи дата за предсрочните парламентарни избори – вероятно 26 март. Преди това държавният глава вероятно ще проведе консултации с политическите сили.
Вече е ясно и къде ще е първото официално посещение на президента зад граница. Румен Радев отива в Брюксел в края на месеца. Там ще се срещне с лидерите на ЕС и НАТО
Силни бури, гръмотевици и значителни валежи ще бележат началото на новата седмица в България. Температурите…
Два леки автомобила са се ударили около 14:00 часа днес, което е довело до сериозно…
Специализирана полицейска операция за спазването на Закона за движение по пътищата е дала резултат през…
Заради драстичното намаляване на водните нива в района на Силистра е обявено частично бедствено положение.…
Сериозен инцидент разтърси ранното утро на автомагистрала „Тракия“. Сръбски влекач-цистерна, превозващ полимери за строителството, се…
Сръбски влекач-цистерна, превозващ полимери за строителството, се е подпалил в движение на 107-ия километър на…
Leave a Comment